• COIN_UA

В Києві провели експорт-сніданок за результатами участі українських компаній в FOODEX Japan 2018

Пост обновлен 25 июля 2018 г.


20 червня консалтингова компанія COIN у партнерстві з Мінагрополітики, Japan Management Association та Радою з питань експорту продовольства провели експорт-сніданок «FOODEX Japan – ворота в Азію. Україна на шляху до національного павільйону». Захід відвідали понад 40 українських виробників, державні та міжнародні інститути: Офіс з просування експорту, Посольства України та Японії, Держспоживслужба, делегація Євросоюзу в Україні, делегати Європейського банку реконструкції та розвитку, ООН. Спікери заходу – представники українських експортерів, державних та міжнародних органів, а також партнери COIN ділилися з учасниками своїм досвідом з відкриття ринку Японії та планами на 2018-2019 роки.


Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України наголосила, що Україна готова переорієнтовувати свій експорт з сировини та перероблену продукцію з високою доданою вартістю. Найбільш перспективними категоріями для експорту в Японію зам Міністра вважає кондвироби та снеки, консервовані овочі та фрукти, томатну пасту, джеми, ягоди, горіхи та мед.


Партнер COIN Юрій Луценко рекомендує українськи виробникам виділяти мінімум 9 місяців на підготовчу роботу, що передує першим тестовим відвантаженням товару. За умови, що японську сторону влаштовує продукт, ціна, бізнес-культура партнерів, український експортер може розраховувати на довготривалі бізнес-відносини. Таку особливість співпраці з японськими імпортерами Юрій Луценко називає «Правило 999», коли 9 місяців виділяється на налагодження комунікації, проте надалі можна розраховувати на 99 років подальшої співпраці.


Україна стала першою країною пострадянського простору, яку особисто відвідав делегат від організатора виставки FOODEX Japan. Акіко Охара, менеджер європейської зони виставки FOODEX Japan підтвердила тези про вимогливість японського споживача до продуктів харчування та про необхідність значних інвестицій для налагодження експорту в Японію. Для успішного виходу на ринок пані Акіко рекомендує розраховувати на участь в мінімум 2-х виставках FOODEX Japan. Проте, попри всю складність, ринок Японії відкритий до нових смаків і продуктів харчування. Для японців властиво постійно відкривати для себе нові смаки та кухні, і Україні є що запропонувати в цьому напрямку.


Серед делегатів від бізнесу виступали представники компаній ІнАгро, Лікбері та Фамбері. Кожна компанія представляла окремий сегмент експортерів в Японію. Анна Марковська, делегат компанії ІнАгро розказала про особливості експорту B2B продукції в Японію. Компанія уже три роки поспіль приймає участь в FOODEX Japan, та планує виставляти продукцію на цій виставці і надалі. Виставку FOODEX Japan представник ІнАгро вважає точкою входу на ринок Японії.


Людмила Войналович, координатор проектів ЄБРР, презентувала учасникам можливості, які надає банк для компаній, які в тому числі планують відкривати нові експортні ринки. В рамках програми підтримки малого та середнього бізнесу, ЄБРР готовий покрити 50% витрат на послуги консультантів щодо виходу компаній на нові ринки. Фінансування можуть отримати компанії, які функціонують понад 2 роки, мають відмінну ділову репутацію та потенціал для подальшого розвитку.


Партнер COIN Віктор Бобко поділився з учасниками особливостями організації процесу експортних поставок в Японію та специфікою спілкування з японським імпортером. Спікер наголосив, що розвиток експорту в Японію вимагає залучення значних ресурсів, і перші результати слід очікувати мінімум через рік роботи. Тому перед стартом підготовчих робіт з експорту в Японію Віктор Бобко рекомендує компаніям оцінити власну готовність інвестувати в такий напрямок. Специфіка комунікації з японськими імпортерами полягає в тому, що важливо залучати максимум каналів: телефонне спілкування, електронна пошта, а також регулярні особисті зустрічі в рамках трейд-турів та участі у виставках.

На завершення заходу компанія COIN анонсувала план організувати трейд-тур в Японію восени 2018 року. Також, за результатами експорт-сніданку ряд учасників висловили зацікавленість в участі у виставці FOODEX Japan 2019, в тому числі в рамках участі в Національному павільйоні від України.


Детальна інформація.

Веб сайт проекту «Відкриваємо ринок країни, де сходить сонце»: www.uafood2japan.com

Офіційна Facebook сторінка компанії COIN: www.facebook.com/uafood2japan/

З будь яких питань прохання звертатись за електронною адресою info@consultingintegrated.com чи телефонувати за номером 067-443-00-42.

Просмотров: 122Комментариев: 0

Всі права захищені. 2017

All rights reserved 2017-2021